MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly Předpověď počasí
 Informace   Kontakty   Komerční inzerce 
Vložit pozvánku
Úvod
Kalendář
Archiv
Reportáže
Muzea
Místa
Zpět
Pozvánka 
   

16. Benefiční výjezd Motorkářů podřipska na Řípskou pouť

  SRAZ  
  Termín:26.04.2024
  Místo:Rovné pod Řípem
  Kraj:Ústecký kraj
  GPS pozice:Zadaná poloha  -  plánovat trasu
50°23'53.763"N, 14°17'45.021"E
50.3982675,  14.2958392
  Popis:Opět se blíží Řípská a s ní již 16. ročník Benefičního výjezdu Motorkářů podřipska na Řípskou pouť.
Letos pojedeme maličko nestandardně pro dvě děti – jedním z nich je 8.letá Viktorka z Mšených lázní, které byla v dvou letech diagnostikována SMA (Spinální svalové atrofie) pro kterou spolu s s Fondem ohrožených dětí Klokánek Litoměřice jsou určeny finanční příspěvky. Druhým je malý bojovník Tobijášek (Litoměřice ), který snad ve svých šesti letech již vyhrál boj s nepřítelem z nejkrutěších – akutní formou leukémie. Tobijášek si užil své a tak když je možné ho vytrhnout z maratonu po nemocnicích, svezeme ho v čele naší kolony spolu s Viktorkou a zajistíme oběma dětem trochu rozptýlení a do budoucna snad i pozitivních vzpomínek s myšlenkou, že ve svém údělu nejsou úplně samy . Detaily k malým bojovníkům najdete v následujících příspěvcích, stejně tak jako odkazy kde jim lze pomoci pokud by Vám něco překazilo účast na akci.


PROČ:
Každoročně na tomto místě rozebírám důvody, proč ten či onen malý pacient. Nemyslím, že je co psát, pokud si uvědomíte co obě tyto diagnózy znamenají, jaký dopad mají na jinak zdravé děti které si díky tomu začínají být plně vědomy co to znamená, a zvážíte i čím si procházejí jejich blízcí….

Změny do tohoto ročníku :
Tak jako každý rok i letos se posouváme zas o kus dál. U něčeho jsme donuceni okolnostmi - např vyhrazené užívání komunikace na celé trase a byrokracie s tím spojená, nebo Vaší intervencí.
Na akci bude již na seřadišti malý cathering – vzhledem ke způsobu parkování, budete mít omezenou možnost se občerstvit - omezenou píši proto, že po zaparkování k Vám dorazí „pojízdný cathering „ a možní Vám se občerstvit, nicméně s přibývajícími motocykly se od Vás bude vzdalovat tak doporučuji tohoto využít. Následné odjezdy z kolony jsou a budou problematické. Předběžně bude k dispozici káva, nealko a párky v rohlíku. Potraviny stejně jako veškeré náklady akce řeší sponzoři a proto jako každý rok COKOLI, KDYKOLI PLATÍTE JDE V PLNÉ VÝŠI DĚTEM a tak i Vaše platba za občerstvení je do je příspěvek.. Všcihni zúčastění co pomáhají toto dělají nezištně.

AKCE:
Akce se jako každý rok koná v pátek souběžně s Řípskou poutí – letos to je 26.4.2024. Řadit se lze od 15h na obchvatu Roudnice ( silnice 246 pod letištěm ), start motorek a odjezd je 17:30 – důrazně doporučuji přijet co nejdříve, při účasti cca 400 strojů a výběru příspěvků je nereálné toto odbavit během posledních 30minut. Účastníci se řadí v pořadí jak dojedou, nelze se v koloně přesouvat bez vědomí pořadatelů. Hlavní slovo mají na komunikaci HASIČI, kteří mají na starosti řízení provozu a označení pořadatelé. Směrníky opět naleznete ze všech směrů - tj od Prahy, Mělníka, Teplic, Litoměřic – nejjednodušší orientační bod je SHELL a jízda směrem k do Roudnice, nebo průjezd obcí směrem na D8 Prahu. Po tomto nemůžete akci minout a současně jste navedeni tím správným vjezdem na seřadiště. Ještě jednou apeluji na včasný příjezd …

LETOŠNÍ ZAJÍMAVOSTI - LOSOVÁNÍ
Jako loni minimální částka pro účast a obdržení samolepky je 50Kč, tiše očekáváme příspěvek 100Kč/stroj . Pokud přispějete 200Kč a víc , jako poděkování obdržíte za každý násobek této částky los do LOTERIE VELKÝCH SRDCÍ . Letošmí ceny jsou jízdy na okruhu v Drift Závoďáku s DRIFT Brothass , kteří Vám přivezou ukázat sva závodní speciály, slevové kupony pro jízdy na Motoškole Hefty73 pánů Kamila Holána a Michaela Parmy . Je to způsob jak poděkovat těm z Vás, kteří máte srdce větší než ostatní.. Losování proběhne na Řípu a akci ukončí (předpokládáme 19:30-20h podle programu)
Aby jste si Vy motorkáři i ostatní tj „civilisté“ užili trochu zajímavostí mimo motorky, DRIFT Brothass přivezou na podívání oba speciální závodní vozy , tyto budou nejen standardně na seřadišti v čele kolony, ale i na Řípu poblíž hlavního pódia tj můžete si je přijít prohlédnout , případně si popovídat s závodníky.
Jsou v jednání ještě další překvapení , ale ty bych nechal na pozdější zveřejnění .
Prosím sledujte vývoj události a hlavně dorazte!! Fish a celý support tým akce.

PS:
Probíhá budování support teamu, pokud by jste chtěli se akce aktivně účastnit a jednou za rok být osloveni o pomoc, napište. Práce je dost a jistě lze vybrat vhodnou pro Vaši náturu.
Probíhá hledání o generálního sponzora akce do budoucích let, jedná se primárně o zjednodušení příprav a nepříliš vysoký , nicméně pravidelný přísun finačních prostředků na provozní náklady našeho malého cirkusu.Pokud máte tip, nebo osobní zájem kontaktujte mne osobně a můžeme se nezávazně pobavit.
Obě tyto aktivity mají vést k snížení náročnosti při pořádání, rozdělení této původně one man show mezi tým s jasnou hierarchií.
  Kontakt:
  E-mail:
  Internet:https://facebook.com/events/s/16-beneficni-vyjezd-motorkaru-/1518399808717468/
  QR kód:
 Pozvánka vložena 13.03.2024  
 Zobrazit pozvánku  Zobrazit pozvánku    Vložit další informace  Vložit další informace  
 Změnit základní údaje pozvánky  Změnit údaje    Vložit reportáž  Vložit reportáž  
 Zopakovat pozvánku v jiném termínu  Zopakovat pozvánku  


Akce, muzea a místa v okolí
(ve vzdálennosti do 25 kilometrů od místa konání)
  9 km  MÍSTO      Satranův mlýn  Nová Ves - Vepřek
  10 km  MUZEUM    PEVNOSTNÍ MUZEUM V SAZENÉ  Sazená
  12 km  HRAD/ZÁMEK      Hrad Budyně nad Ohří  Budyně nad Ohří
  13 km  MUZEUM    Moto Veterán Salon Mělník  Mělník, Řipská 832/37
  13 km  MÍSTO      Zdymadlo Hořín  Hořín
  14 km  MUZEUM    Simson-Muzeum   Žabovřesky nad Ohří
  16 km  MUZEUM    Automuzeum Terezín  Terezín, Pražská 400 vedle parkoviště Pa
  16 km  MÍSTO      Největší socha Krista v Česku  Úžice
  17 km  MÍSTO      Knihovna Českých drah  Kralupy nad Vltavou, Poděbradova ulice
  19 km  HRAD/ZÁMEK      Hrad Litoměřice  Litoměřice
  20 km  HRAD/ZÁMEK      Hrad Kokořín  Kokořínský Důl
  20 km  MUZEUM    Železniční muzeum Zlonice  Zlonice - Lisovice
  20 km  HRAD/ZÁMEK      Hrad Úštěk  Úštěk
  21 km  MUZEUM    Bunkr Drnov, muzeum studené války a protivzdušné o  Podlešín u Slaného
  22 km  MUZEUM    Uhelný mlýn  Libčice nad Vltavou
  23 km  MUZEUM    Četnická stanice Lobkovice  Neratovice - Lobkovice, Palackého 19/39
  23 km  MUZEUM    Veteran Vehicle Muzeum Hobšovice  Hobšovice u Slaného
  24 km  MUZEUM    Hasičské muzeum Florián  Všetaty, Komenského 230
 Mapa s vyznačenou pozicí místa konání
 Plánovat trasu (Google)  
Zobrazení pozice dle GPS souřadnic místa uvedeného na pozvánce
Souřadnice pro GPS navigaci: 50°23'53.763"N, 14°17'45.021"E  (50.3982675,  14.2958392)

Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2012